Ski Tour & Narty

Kurs Narciarstwa Wysokogórskiego

Dla kogo? Dla posiadających umiejętności w jeździe terenowej

Teren: Tatry Wysokie Dolina Pięciu Stawów Polskich

Ogólna charakterystyka wyjazdu: Dolina Pięciu Stawów Polskich jest to górna część Doliny Roztoki, rozszerzająca się ponad progiem skalnym, z którego spada Siklawa, w obszerną wyżynę. Stoki Koziego Wierchu i grań biegnąca przez Zawrat ku Świnicy - zamykają dolinę tę od północy - główna graniczna grań Tatr od Świnicy przez Walentkowy, Gładką Przełęcz, Gładki Wierch, Kotelnicę i Kostury po Szpiglasowy Wierch w Liptowskich Murach - od zachodu i pd. zachodu - zaś grzbiet boczny od od tego ostatniego szczytu przez Szpiglasowa Przełęcz, Miedziane, Opalony Wierch z wysuniętym grzbietem Świstówki. W górnej części Dolina Pięciu Stawów Polskich rozdzielona jest grzbietem Kołowej Turni, opadającym spod Małego Koziego Wierchu na Dolinkę pod Kołem, podchodzącą pod Zawrat i Świnicę oraz Dolinkę Pustą u stóp Koziego Wierchu i Zamarłej Turni. Dolina Pięciu Stawów Polskich nie odznacza się śmiałością konturów otaczających ją szczytów, jest jednak piękna i nader ciekawa. Leży w sercu Tatr Polskich, toteż krzyżuje się tu wiele letnich dróg turystycznych.

Tereny narciarskie na rozległych piętrach i bulach doliny są znakomite, urozmaicone od nietrudnych po strome wąskie żleby. Wysokie położenie sprawia, że są tu świetne warunki śniegowe wiosną.

 

 

Noclegi: schronisko PTTK, 1671 m

Termin i koszt kursu do ustalenia – zależy od ilości uczestników

Czas: 5 dni

Kurs narciarstwa wysokogórskiego to zajęcia w terenie w obecności instruktora narciarstwa wysokogórskiego oraz wieczorne wykłady.

Umiejętności narciarskie: Dla osób które, dość swobodnie poruszają się w terenie wysokogórskim (raki, czekan). Skutecznie jeżdżą na nartach (nachylenie stoków od 35 do 42 stopni, różne gatunki śniegu) z plecakiem o wadze 5 kg.

Trudności: wycieczki trudne, wyprowadzają na przełęcze i szczyty tatrzańskie. Zjazdy narciarskie wąskimi żlebami, od 35 - 42 stopni nachylenia, odcinki dzienne po około 5 - 7 godzin. Teren Doliny Pięciu Stawów Polskich jest zagrożony lawinami.

Ubezpieczenie: uczestnicy biorą udział w szkoleniu na własną odpowiedzialność oraz pokrywają koszty ubezpieczenia.

 

 

 POWRÓT- karty zgłoszenia
- wniosek o wydanie leg.
- inf. o kursach
- materiały szk.

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies