Jaskinie

Jaskinie Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Tutaj jaskinie powstają w wyniku procesów krasowych – rozpuszczania skał wapiennych przez wodę nasyconą dwutlenkiem węgla. Napotyka się tu studnie i kominy, do których zjeżdża się na linie, odkrywając piękno różnokolorowych nacieków – stalaktytów, stalagmitów i polew naciekowych.

Proponujemy całodniowe wycieczki na Jurę Krakowsko – Częstochowską, lub zwiedzanie pojedynczych jaskiń. Możemy połączyć zwiedzanie jaskiń z wspinaczką skałkową na jednym wyjeździe.

Uczymy zasad bezpiecznego zwiedzania jaskiń, techniki pokonywania studni jaskiniowych i ciasnych przełazów, zasad orientacji w jaskiniach, zasad wspinaczki i podstaw asekuracji, a wszystko to przeżywając prawdziwą przygodę

 

 

Polecamy jaskinie rezerwatu Gór Sokolich (okolice Olsztyna k. Częstochowy):

  • Koralowa, Aven Wszystkich Świętych/ Olsztyńska – dostępne od 15 kwietnia do 15 listopada
  • Studnisko – najgłębsza jaskinia Jury – dostępna od 1 września do 15 listopada

 

a także okolic Podlesic i Mirowa:

  • Jaskinia Berkowa
  • Żabia
  • Studnia Szpatowców
  • Szczelina Piętrowa

 

W większości tych jaskiniach używa się lin do zjazdu i wyjścia z jaskini. Zapewniamy bezpieczeństwo i pomoc w pokonywaniu technicznych trudności.

Wyprawy te są dostępne dla każdego, bez względu na wiek i tuszę. Potrzebne są tylko chęci i minimum sprawności fizycznej.

Zapewniamy kombinezon jaskiniowy, kask, oświetlenie, rękawice, sprzęt alpinistyczny do pokonywania jaskiń i wspinaczki oraz opiekę instruktorów.

 

 

 POWRÓT- karty zgłoszenia
- wniosek o wydanie leg.
- inf. o kursach
- materiały szk.

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies